Офiцiйний сайт народного депутата України VIII скликання, виборчий округ №25
49008 місто Дніпро, вул. Робоча, буд. 83 (068) 774-87-43
Графік роботи: вівторок з 10:00 до 17:00
 


  • Головна
  • Законотворчість
  • Проект Закону № 2125а від 19.06.2015 про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо прав та обов'язків споживачів та виконавців)

Проект Закону № 2125а від 19.06.2015 про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо прав та обов'язків споживачів та виконавців)

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодні в період складних соціально-економічних умов особливо важливим є створення прозорого механізму з надання житлово-комунальних послуг, створення прозорої системи відносин між виконавцями послуг та їх споживачами.

Все частішевспливають непоодинокі випадки зловживання виконавців послуг та небажанням сплачувати за не одержані послуги та непідтверджені тарифи з боку споживачів.

Питанняспоживанняжитлово-комунальнихпослугрегулюєтьсяцивільним та житловим кодексом.

Законопроект спрямований наврегулюванняправовідносиноднієї з важливіших сфер життєзабезпечення та життєдіяльності кожного громадянинадержави, пов‘язані з наданням та споживаннямжитлово-комунальнихпослуг.

Пропонується змінити порядок утримання майна в багатоквартирному будинку та надати право власникам (наймачам)квартир першого-другого поверхів та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку)не сплачувати за утримання та поточний ремонт лифтів та лифтових шахт, за умови відмови від цієї послуги.

Спочивачі повинні сплачувати тільки зафактично одержаніжитлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Законопроект покликаний створити сприятливий соціальний клімат у суспільстві.

Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект покликаний усунути недоліки, виявлені під час реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та встановити прозорий механізм оплати за одержані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. З прийняттям закону буде забезпеченозахист прав споживачівжитлово-комунальнихпослуг.

Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає встановлення норми, згідно з якою спожівачі послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мають право:

  • на зміну умов договору на утримання спільного майна в багатоквартирному будинку в залежності від споживаємих послуг;
  • на звільнення від сплати за утримання та поточний ремонт лифтів та лифтових шахт, якщо він є власником (наймачем)квартир першого-другого поверхів та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку), за умови відмови від цієї послуги»;
  • оплачувати фактично надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом, згідно акта фактично отриманих послуг, який складається на вимогу споживача.

Виконавці забов’язані:

  • складати акти про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку та кожній послузі,на вимогу споживача».

Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера суспільних відносин регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроект не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України, проте покликаний створити сприятливий соціальний клімат у суспільстві.

Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття запропонованого проекту Закону дозволить удосконалити механізм надання і сплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, чим забезпечить захист прав споживачівцихпослуг.

Текст законопроекту