Офiцiйний сайт народного депутата України VIII скликання, виборчий округ №25
49008 місто Дніпро, вул. Робоча, буд. 83 (068) 774-87-43
Графік роботи: вівторок з 10:00 до 17:00
 


  • Головна
  • Законотворчість
  • Проект Закону 2945 від 22.05.2015 про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо захищення інтересів соціально незахищених верств населення)

Проект Закону 2945 від 22.05.2015 про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо захищення інтересів соціально незахищених верств населення)

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Внесення запропонованих законопроектом змін містить зняття напруги яка виникла серед малозабезпечених та соціально незахищених верствах населення після прийняття закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, закону про недержавне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об'єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність - особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо.

При вирішенні питань рівня пенсійного забезпечення в умовах пенсійної системи, побудованої на страхових засадах, принципово невірно скасовувати індексацію нарахованих пенсій, в той час коли рівень інфляції зростає, а реальний прожитковий мінімум має складати не менше 3000 гривень - той невеликий мінімум, якого вистачить для того, аби людині вистачило на їжу (див. Pеальний прожитковий мінімум в Україні перевищує 3 тис грн.).

Такий стан справ призведе до ще більшого зубожіння категорію вразливих пенсіонерів.

Загальна сума доходів зведеного бюджету України за три місяці 2015 р. становила 140 млрд 253,5 млн грн, що на 28 млрд 45,4 млн грн, або на 25% більше аналогічного періоду минулого року. Зведений бюджет за січень-березень 2015 р. виконано з профіцитом у сумі 13 млрд. 970,7 млн. грн.

Тому відновлення прав пенсіонерів щодо перерахунку раніше призначених пенсій є першочерговим нашим завданням.

Цілі та завдання проекту

Метою законопроекту є захищення інтересів малозабезпечених та соціально незахищених верств населення.

Загальна характеристика і основні положення проекту

Скасовується розділ Ш Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», що зупиняв дію частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

 Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу в даній сфері складають Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", Закон України «Про прожитковий мінімум».

Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту сприятиме захищенню інтересів малозабезпечених та соціально незахищених верств населення.


Текст законопроекту та супровідні документи