Офiцiйний сайт народного депутата України VIII скликання, виборчий округ №25
49008 місто Дніпро, вул. Робоча, буд. 83 (068) 774-87-43
Графік роботи: вівторок з 10:00 до 17:00
 


  • Головна
  • Новини
  • Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у жовтні 2017 року

Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у жовтні 2017 року

271f03e2eb686138abf943c66860c398У жовтні 2017 року серед 88-ми депутатів-мажоритарників Верховної Ради, діяльність яких досліджує ОПОРА, лідером за сукупними показниками активності в парламенті та виборчому окрузі року став Максим Курячий (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»). У свою чергу,  Артур Мартовицький (фракція Політичної партії «Опозиційний блок») очолив жовтневий рейтинг народних депутатів за рівнем активності у виборчому окрузі та взаємодії з виборцями.

У жовтні відбулося 11 пленарних засідань Верховної Ради, серед  депутатів, що включені до моніторингу Громадянської мережі «ОПОРА», лише 33% не пропустили жодного із засідань. Не відвідували пленарні засідання позафракційний Дмитро Ярош та представник депутатської групи «Воля народу» Іван Фурсін.

Протягом останнього місяця аж 47% народних депутатів, які підлягали моніторингу, не зареєстрували в парламенті жодного законопроекту. Найбільш продуктивними у законотворчій роботі (враховуючи співвідношення кількості зареєстрованих законопроектів і кількості співавторів цих законопроектів) зареєструвавши по 6 законопроектів кожен, стали представники фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» Роман Мацола та Андрій Шинькович та позафракційний Олександр Дубінін.

Більше половини (55%) народних обранців не підготували жодного запиту в жовтні. Усього ж депутати подали 88 запитів. Лідером за кількістю поданих запитів (враховуючи співвідношення індивідуальних та колективних запитів) став представник фракції політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Владислав Бухарєв.

Уже традиційно народні депутати не надто активно дебатують у сесійній залі. У жовтні  77% депутатів-мажоритарників, які підлягали моніторингу, жодного разу не виступали в парламенті. Найбільш активно користувався правом виступу в сесійній залі Сергій Каплін з фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА».

Відповідно до календарного плану роботи Верховної Ради депутатам було відведено 5 днів для роботи в окрузі, але 58% народних депутатів не проводили особистих прийомів протягом останнього місяця. Лідером за кількістю проведених прийомів (12) став Анатолій Дирів (фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ»).

Чверть народних обранців (25%), що підпадали під моніторинг у жовтні, не проводили жодної публічної діяльності у своїх округах. Натомість найактивніше участь у публічних заходах в округах брали депутат фракції Політичної партії «Опозиційний блок» Артур Мартовицький та представник фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» Іван Рибак. У свою чергу, за показником взаємодії з органами державної влади найактивнішими були вже згаданий Артур Мартовицький та представники фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» Роман Мацола й Олександр Лівік.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.