Офiцiйний сайт народного депутата України VIII скликання, виборчий округ №25
49008 місто Дніпро, вул. Робоча, буд. 83 (068) 774-87-43
Графік роботи: вівторок з 10:00 до 17:00
 


  • Головна
  • Новини
  • Максим Курячий: Не можна зараз обкладати податком житло пересічних громадян

Максим Курячий: Не можна зараз обкладати податком житло пересічних громадян

vse zhe zastavyat platit nalog na nedvizhimostКомітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України підтримав пропозицію народного депутата М.Курячого відхилити ініціативу Мінфіну щодо оподаткування житлової та нежитлової площі.

На засіданні Комітету 17 грудня розглядалися законодавчі пропозиції, передбачені проектом закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо впровадження податкової реформи). Цей доволі великий за своїм обсягом документ (понад 440 сторінок) потребує уважного вивчення, оскільки там закладені норми, які можуть мати широкий суспільний резонанс, вважає Максим Курячий.

Згідно запропонованих ініціатив Мінфіну передбачається запровадження податку на нерухомість замість двох діючих податків: податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, та плати за землю. При цьому суттєвих змін зазнав саме податок на нерухомість. Так пропонується запровадити оподаткування як житлової так і нежитлової нерухомості у фізичних та юридичних осіб у розмірі 2% мінімальної зарплати (на сьогодні – 24,36 грн) за 1 м.кв. На відміну від чинної норми (в 2014 р. оподатковується лише житлова) проектом скасовується мінімальний розмір загальної площі житлової нерухомості громадян, який не обкладається податком. Одночасно збільшується верхня межа ставки податку (з 1% до 2%).

Намір урядовців ввести податок на житлові та нежитлові приміщення, які перебувають у приватній власності громадян приведе до того, що стандартна двокімнатна «хрущовка» додатково обійдеться власнику у понад 1 тис. грн. на рік. «Питання, хто мешкає у таких квартирах – риторичне, як й те, що понад 70 відсотків всього житлового фонду країни потребує капітального ремонту або вважається аварійним», - говорить народний депутат. Це ніяк не сприятиме соціальній стабільності. Отже, податкову реформу не можна проводити за рахунок погіршення матеріального стану найбільш уразливих верств населення, потрібно шукати інші шляхи. Це буде хибна політика. До того ж, на думку Максима Курячого, ефективність введення такого податку доволі сумнівна, оскільки є питання щодо його адміністрування. Люди не платитимуть, а це потягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. «Невже ми хочемо одним податком зробити мільйони простих громадян злочинцями?», - запитав Максим Курячий під час засідання комітету.

За його пропозицією, Комітет ухвалив рішення не підтримувати у цій частині урядовий проект податкової реформи, визнавши що в сьогоднішніх умовах прийняття такої пропозиції може викликати соціальну напругу.