Офiцiйний сайт народного депутата України VIII скликання, виборчий округ №25
49008 місто Дніпро, вул. Робоча, буд. 83 (068) 774-87-43
Графік роботи: вівторок з 10:00 до 17:00
 


«Люди вимагають особистого голосування депутатів»

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України) групою народних депутатів у складі О.Купрієнко, М. Курячего, С. Лабазюка, В.Литвина, Г.Логвинського та В.Парасюка. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомив народний депутат Максим Курячий. 

Метою даного законопроекту є забезпечення виконання частини третьої статті 84 Конституції України, якою передбачено, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто з метою унеможливлення порушень цієї конституційної норми. Також пункт 4 статті 24 Закону України «Про статус народного депутата України» закріплює положення, відповідно до якого народний депутат зобов’язаний особисто брати участь у голосуванні. Однак, на сьогодні виконання цих норм не відбувається у повному обсязі. Людей це обурює», зазначив народний депутат.

Авторами законопроекту пропонується запровадити роботу електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші, що зробить неможливим голосування за іншого депутата, як це було із використанням карток, вважає Максим Курячий.

На думку багатьох експертів, представників громадськості та ЗМІ це сприятиме відкритості у діяльності Верховної Ради України, реалізації конституційних прав громадян, у тому числі в інформаційній сфері.

Стаття розміщена на сайті Інформаційно-алалітичне агентство Придніпров’я від 15.01.2015